Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Edukacja i terapia – Dni Otwarte ZPET w Bobrowie
03-12-2019

Edukacja i terapia – Dni Otwarte ZPET w Bobrowie

Data wydarzenia: 03-12-2019

W dniach 27 i 28 listopada br., Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie zorganizował Dni Otwarte, które miały na celu zaprezentowanie szerokiej oferty edukacyjnej i terapeutycznej Placówki.

Tego typu spotkania mają na celu zaprezentowanie i przybliżenie zajęć prowadzonych w ramach pracy z dziećmi i młodzieżą. Możliwość rozmowy z dyrekcją, terapeutami ma przybliżyć osobom zainteresowanym zasady działania ZPET.

Rodzice, opiekunowie prawni chętnie korzystają z takich spotkań. W miłej i przyjaznej atmosferze mogą zapytać o formy pracy z dziećmi, rodzaje prowadzonych zajęć rewalidacyjnych czy podzielić się wątpliwościami, co do funkcjonowania swoich pociech. W salach szkolnych oraz przedszkolnych można było obserwować zajęcia z sensoplastyki, podziwiać eksperymenty, zobaczyć, jak wygląda terapia SI, rehabilitacja czy zajęcia logopedyczne. Takie polisensoryczne poznawanie rzeczywistości i niekonwencjonalne metody prowadzenia lekcji towarzyszą uczniom na co dzień. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja zajęć z dogoterapii, nawet najbardziej oporni przełamali strach przed kontaktem z psem. Ciekawość najmłodszych przykuła możliwość programowania z wykorzystaniem ozobotów.
 
Dni Otwarte zorganizowano w budynkach w Czaplinku przy ul. Parkowej 2 i w Drawsku Pomorskim, przy ul. Złocienieckiej 25.
 
Tekst: Małgorzata Siluk – nauczyciel ZPET w Bobrowie
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona