Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

How to be a soldier - język angielski dla przyszłych żołnierzy
03-12-2019

How to be a soldier - język angielski dla przyszłych żołnierzy

Data wydarzenia: 03-12-2019

W ramach innowacji pedagogicznej „How to be a soldier – język angielski specjalistyczny”, realizowanej przez nauczycielkę języka angielskiego Magdalenę Łojek, w dniu 28 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z żołnierzami Armii USA.

Listopadowy czwartek stał się szczególnym dniem dla młodzieży z klas wojskowych nie tylko z powodu amerykańskiego Święta Dziękczynienia, ale też z powodu wyjątkowego spotkania, którego celem jest przygotowanie uczniów do służby wojskowej i współpracy  z wojskami sojuszniczych armii, do czego niezbędna jest znajomość specjalistycznego języka angielskiego, używanego przez żołnierzy.
 
Spotkanie było podzielone na trzy godziny lekcyjne. W każdej z trzech klas wojskowych przeprowadzone zostały zajęcia poświęcone tematyce dostosowanej do poziomu klasy, wiedzy uczniów i ich możliwości językowych.
 
Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy panu Mariuszowi Andruszce, pracownikowi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim oraz dowództwu jednostki.
 
Tekst: Magdalena Łojek, nauczycielka z ZSP w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona