Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Magiczne Mikołajki” 2019
11-12-2019

„Magiczne Mikołajki” 2019

Data wydarzenia: 11-12-2019

W dniu 7 grudnia 2019 roku w hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Złocienieckiej w Drawsku Pomorskim po raz kolejny odbyły się „Magiczne Mikołajki” dla dzieci z pieczy zastępczej tj. rodzin zastępczych z powiatu drawskiego oraz wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Drawsku Pomorskim.

Na Mikołajki przybył Pan Mariusz Nagórski - Wicestarosta Powiatu Drawskiego, który wraz z Panią Różą Kursa Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim, Ks. proboszczem Tomaszem Szugalskim i prezesem Stowarzyszenia „Familia” Panią Agnieszką Kobryś przywitali gości. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano szereg atrakcji, m.in. kącik plastyczny, na którym dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, słodki poczęstunek oraz ciekawe zabawy przygotowane przez animatorów. Tradycyjnie pojawił się święty Mikołaj z prezentami, dla którego dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę.
Wydarzenie było świetną okazją do rozmów, wymiany doświadczeń oraz integracji rodziców zastępczych.
Mikołajkowe spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Dzieci i Rodziny „FAMILIA” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim. W organizacji Mikołajek pomogło grono wolontariuszy, m.in. Krzysztof Kursa, Angelika Kursa, Laura Łozińska oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Drawsku Pomorskim. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego.


Tekst: Róża Kursa, Dyrektor PCPR w Drawsku Pom.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona