Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie opłatkowe z organizacjami kombatanckimi
12-12-2019

Spotkanie opłatkowe z organizacjami kombatanckimi

Data wydarzenia: 12-12-2019

11 grudnia br. w bursie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie opłatkowe, na które zaproszone zostały organizacje kombatanckie tj.: Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Związek Sybiraków, Związek Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej i Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z terenu powiatu drawskiego. Inicjatorem i gospodarzem spotkania był Starosta Drawski Stanisław Cybula.

Na spotkaniu ks. Tomasz Szugalski – proboszcz parafii Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa z Drawska Pomorskiego odczytał tekst Pisma Świętego oraz odmówił wraz z zebranymi modlitwę.
Starosta Drawski  Stanisław Cybula złożył życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia zaproszonym gościom. W spotkaniu uczestniczyła również Katarzyna Getka Sekretarz Powiatu.  Spotkanie było okazją do serdecznych rozmów i złożenia sobie życzeń oraz przedzielenia się opłatkiem.
Prezes Stowarzyszenia Jan Domański wręczył Staroście Drawskiemu legitymację honorowego członka Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Drawsku Pomorskim.  
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy śpiewaniu kolęd i pastorałek przygotowanych przez wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku. Z programem artystycznym wystąpił zespół pod kierownictwem Ireny Gałązkiewicz przedstawiając wiersz Jana Brzechwy pt. „Włos”.
Na koniec Starosta Drawski podziękował wszystkim za spotkanie i wręczył zaproszonym gościom świąteczne upominki.
 
 Tekst: Małgorzata Katuszonek, Inspektor  Wydziału Organizacyjnego
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona