Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Złocieniecka choinka” – podsumowanie akcji wolontariatu
12-12-2019

„Złocieniecka choinka” – podsumowanie akcji wolontariatu

Data wydarzenia: 12-12-2019

W dniach 22 – 24 listopada 2019 r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im gen. Wł. Andersa uczestniczyli w akcji ,,Złocieniecka choinka 2019” pod patronatem Burmistrza Złocieńca.

Celem akcji była pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, osobom samotnym, niepełnosprawnym, a w szczególności pomoc seniorom. Wolontariusze w tych dniach z wielkim poświęceniem dyżurowali w miejscowych dyskontach przy koszach sklepowych, do których dzięki życzliwości mieszkańców trafiało wiele artykułów spożywczych, słodyczy, drobnych upominków świątecznych.
Dzięki przeprowadzonej zbiórce 7 grudnia 2019 r. z pomocą wolontariuszy z Andersa dostarczano paczki do domów osób potrzebujących wsparcia. W tym dniu można było zobaczyć efekt wytężonej pracy wszystkich osób zaangażowanych w akcję, a co najważniejsze radość, uśmiech i wzruszenie na twarzach obdarowanych mieszkańców. Wolontariusze są przekonani o potrzebie przeprowadzania wszelkich akcji charytatywnych. W wyniku tych działań rozwijają własne kompetencje społeczno-obywatelskie, poprzez trafne myślenie o sytuacjach społecznych ludzi w połączeniu z empatią, motywacją, zaangażowaniem.
Wolontariusze z ZSP Anders dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję ,,Złocieniecka choinka” oraz możliwość współpracy, dzięki której wiele obdarowanych osób choć przez chwilę nie czuło się samotnie.
 

Tekst: Urszula Smyk – pedagog ZSP w Złocieńcu

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona