Plany na Nowy Rok
12-12-2019

Plany na Nowy Rok

Data wydarzenia: 12-12-2019

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie 2019 roku. Nowy rok to czas postanowień i planów na przyszłość. A gdyby tak zaplanować, że 2020 będzie rokiem aktywności zawodowej?

Powiatowy Urząd Pracy zorganizował 10 grudnia 2019 r. warsztaty dla bezrobotnych kobiet i osób młodych do 25 roku życia. Naszą inicjatywę wsparło Centrum Informacji i Planowania Kariery w Szczecinie. Celem spotkań było kształtowanie sposobu postrzegania siebie, odkrycie własnego potencjału i możliwości. Uzyskanie wiedzy, że każdy posiada mocne strony, określone predyspozycje i umiejętności. Ponadto uczestnicy mieli okazję poznać kierunki rozwoju rynku pracy i procesów w nim zachodzących.

Czy mam talent ?
„Poznaj swoje talenty” to warsztaty, w których uczestniczyły bezrobotne kobiety. Panie obecne na spotkaniu uzyskały świadomość posiadanych talentów i poznały swoje mocne strony. Dowiedziały się też, jak budować pozytywny wizerunek własnej osoby. Zajęcia poprowadziła pani Sylwia Hantz – doradca z Centrum Informacji i Planowania Kariery w Szczecinie.

Kariera ! Czy mam jakiś plan ?
Uczestnikami zajęć pn. „Kim chcę być – planowanie kariery” były osoby bezrobotne do 25 roku życia. Warsztaty pozwoliły na zdobycie wiedzy o pojęciach, procesach i kierunkach rozwoju rynku pracy. Dały też możliwość nabycia umiejętności tworzenia realnych i świadomych planów zawodowych, kreowania ścieżki zawodowej i alternatywnego jej wyboru. Zajęcia z tego zakresu poprowadzili doradcy z Centrum Informacji i Planowania Kariery w Szczecinie: pan Tomasz Dudziński i pani Justyna Pawlak.
Nasze postanowienie noworoczne…
Wspólnie z Centrum Informacji i Planowania Kariery w Szczecinie podjęliśmy decyzję, że w nowym 2020 roku będziemy organizować kolejne warsztaty dla osób bezrobotnych z terenu Powiatu Drawskiego.
Zachęcamy również do śledzenia wykazu spotkań, które odbywają się w siedzibie Centrum,
https://www.wup.pl/pl/dla-bezrobotnego/ciipkz-poradnictwo-zawodowe/ (zakładka – aktualne zajęcia). Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Informacje kontaktowe oraz zapisy:

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej
w Szczecinie, ul. A. Mickiewicza 41 (sala grupowa – parter budynku)

Tel. 91 42 56 126 lub 690 129 096, e-mail: cipkz-szczecin@wup.pl