Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Złocienieccy Licealiści na PUM
16-12-2019

Złocienieccy Licealiści na PUM

Data wydarzenia: 16-12-2019

12 grudnia 2019 r. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zorganizował dla uczniów liceów o profilu biologiczno–chemicznym, objętych patronatem w zakresie dydaktyczno–naukowym, konferencję, w której wzięli udział m.in. złocienieccy licealiści.

Spotkanie z przedstawicielami kadry PUM rozpoczęło się od zaprezentowania szerokiego wachlarza kierunków, jakie uczelnia proponuje absolwentom szkół średnich i przedstawienia wymogów, jakie należy spełnić, aby zostać włączonym do grona studentów PUM.
Młodzież odwiedziła muzeum sprzętu lekarskiego i wysłuchała interesujących opisów postępowań medycznych w przypadku różnych schorzeń w czasach, gdy medycyna dopiero się rozwijała.
Ostatnim punktem programu wizyty był wykład poświęcony nietypowym zwyczajom żywieniowym w różnych obszarach globu. Okazuje się, że gwałtowne zmiany w środowisku przyrodniczym, będące następstwem działalności człowieka, mogą spowodować już niebawem konieczność zmiany diety wielu społeczności.
Uczniowie, w ramach porozumienia o współpracy Liceum Ogólnokształcącego z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym, podpisanego w 2017 r. przez dyrektor szkoły Beatę Miszewską – Kozłowską i rektora uczelni, prof. dr. hab. n. med. Bogusława Machalińskiego, podlegają opiece merytorycznej uniwersytetu, biorąc udział w wykładach i konferencjach z zakresu nauk medycznych celem pogłębiania zainteresowań oraz podnoszenia poziomu przygotowania do kształcenia na kierunkach medycznych. Współpraca szkoły z uczelnią ma na celu również promowanie studiowania na renomowanym uniwersytecie Pomorza Zachodniego.

 

Tekst: Monika Klimczak, nauczycielka ZSP w Złocieńcu

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona