Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Warsztaty geologiczne
20-12-2019

Warsztaty geologiczne

Data wydarzenia: 20-12-2019

Dwie grupy uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w środę 18 grudnia 2019 r. wraz z nauczycielem geografii Pawłem Łuczko i ks. Przemysławem Grackiem, udały się do żwirowni w Mielenku Drawskim

Realizacja podstawy programowej z geografii w zakresie rozszerzonym to także lekcje geologii, będące doskonałą okazją, by poznać historię naszej części świata w praktyce.
Uczniowie dzielnie i z poświęceniem starali się dostać do ukrytej w skałach historii naszej planety. Odnalezione skamieniałości zaskoczyły kaliskich badaczy. Belemnity, małże, trylobity i fragment amonita okazały się bardzo cennymi znaleziskami, godnymi, by umieścić je w pracowni geograficznej kaliskiego zespołu szkół.
Młodzież podczas zajęć praktycznych poznała dzieje Ziemi. Teraz w czasie teoretycznych lekcji uczniowie będą inaczej patrzeć na dziwne nazwy kambr, ordowik, sylur czy paleogen, które skojarzą ze swoimi geologicznymi odkryciami. Dziękujemy właścicielom żwirowni za możliwość sięgnięcia do głębokiej przeszłości naszego regionu ukrytej w skamieniałościach.

 

 Tekst: Paweł Łuczko, nauczyciel ZSP w Kaliszu Pomorskim

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona