601 tys. złotych kolejne rządowe wsparcie
20-12-2019

601 tys. złotych kolejne rządowe wsparcie

Data wydarzenia: 20-12-2019

Powiat Drawski po raz drugi otrzymał dopłatę do przewozów autobusowych. Wojewoda Zachodniopomorski pozytywnie ocenił wniosek dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, dzięki temu uzyskano dofinansowanie w kwocie 601 574,10 zł.

Powiat Drawski postanowił sprostać zadaniu jakim jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym  przy pomocy nowej ustawy i  przywracać lokalne połączenia autobusowe, z którym bez wsparcia nie mógłby sobie poradzić. Złożono wniosek o dopłatę do połączeń deficytowych, które dzięki programowi mogły być wydłużone do mniejszych miejscowości nie obsługiwanych do tej pory.
Linie, które zostały objęte przyszłorocznym dofinansowaniem stanowią kontynuację 10 linii z 2019 roku i 4 nowe linie obejmujące trasy: Drawsko Pom. - Złocieniec przez Suliszewo i Kolonię Rzęśnica, Złocieniec - Czaplinek przez Kolonię Siemczyno, Niwkę, Drawsko - Połczyn Zdrój przez Dołgie wieś i Ostrowice oraz Drawsko Pom. ul. Połczyńska  - Świdwin przez Łabędzie.
Nowe kursy uwzględniają wnioski mieszkańców, lokalnych samorządów oraz możliwości dojazdu uczniów do szkół.

Linie  dofinansowane z funduszu autobusowego
  1. Drawsko Pomorskie - Czaplinek Dworzec Kolejowy przez: Złocieniec, Siemczyno, Niwka
  2. Drawsko Pomorskie - Złocieniec przez: Lubieszewo, Stawno
  3. Złocieniec - Wierzchowo przez: Osiek Drawski, Żabinek, Żabin
  4. Złocieniec - Kalisz Pomorski ul. Kolejowa przez: Wierzchowo, Żabin, Sienica, Giżyno
  5. Złocieniec - Wielboki przez: Żabin, Wierzchowo, Będlino, Otrzep, Świerczyna
  6. Drawsko Pomorskie - Złocieniec przez: Zarańsko, Dołgie wieś, Borne, Kolno, Ostrowice
  7. Drawsko Pomorskie - Kalisz Pomorski przez: Koleśno, Konotop, Pomierzyn, Kalisz Pomorski ul. Kolejowa
  8. Drawsko Pomorskie ul. Połczyńska - Lubieszewo przez: Drawsko Pomorskie, Linowno
  9. Drawsko Pomorskie - Łobez przez: Zagozd
  10. Złocieniec   -  Drawsko   Pomorskie  przez: Złocieniec ul.  Kosynierów - Ułanów,  Drawsko Pomorskie, Oleszno
  11. Drawsko Pomorskie - Złocieniec przez Suliszewo, Rzęśnica, Rzęśnica kolonia
  12. Złocieniec - Czaplinek przez Siemczyno kolonia, Siemczyno , Niwka
  13. Drawsko - Połczyn Zdrój przez Ostrowice, Dołgie wieś
  14. Drawsko Pomorskie ul. Złocieniecka - Świdwin przez Łabędzie,
Zapraszamy do korzystania z komunikacji autobusowej organizowanej przez Powiat Drawski.
                                                       Tekst: Anna Hnatkowska - inspektor w Wydziale Inwestycji