Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Niespodzianki dla ZPET w Bobrowie
23-12-2019

Niespodzianki dla ZPET w Bobrowie

Data wydarzenia: 23-12-2019

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to dla wielu ludzi czas związany z pośpiechem, licznymi obowiązkami, podsumowaniem różnych działań w życiu.

Jednakże wśród tej grupy osób znajdują się „dobre anioły”, które myślą o innych, o tym jak wywołać uśmiech na wielu dziecięcych twarzach. Ostatni tydzień przyniósł podopiecznym Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie moc niespodzianek, chwile radości i wzruszeń. Wychowankowie ZPET zostali szczodrze obdarowani przez cichych przyjaciół Placówki. Siła tej serdeczności płynie nie tylko z lokalnych inicjatyw, wspiera nas także polonia niemiecka. Pani Monika Ibrahamovic, wraz z niemieckimi i polskimi przyjaciółmi, co roku przygotowuje paczki dla wychowanków internatu. Jest to niezwykły gest, bowiem dzieci i młodzież otrzymują wspaniałe prezenty.
W tym roku do grona darczyńców dołączyła grupa więźniów z Zakładu Karnego w Wierzchowie, która podarowała uczniom ZPET prezenty w postaci gier planszowych – uśmiechy na twarzach dzieci były bezcenne. Grupa pod nazwą „Serce w kratkę” z własnej inicjatywy przygotowała tak miłą niespodziankę.
Licealiści z ZSP z Czaplinka odwiedzili również swoich małych sąsiadów z ul. Parkowej w Czaplinku. Wraz z dźwiękami kolęd pojawiły się paczki dla uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków z filii w Czaplinku. Czas Bożego Narodzenia to wyjątkowe chwile – dobro jest wokół nas – dowodem tego są tak wspaniałe niespodzianki dla uczniów ZPET.
 

 Tekst: Małgorzata Siluk – nauczyciel ZPET w Bobrowie

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona