Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zaprezentowali swoje pasje
16-01-2020

Zaprezentowali swoje pasje

Data wydarzenia: 16-01-2020

W piątkowe popołudnie 10 stycznia 2020 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się Szkolna Gala Talentów, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności i pasje przed publicznością. Na uroczystość przybyli rodzice, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz koledzy i koleżanki osób występujących.
Gości przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Mickun oraz jej zastępczyni Martyna Safaryn, które prowadziły galę. Muzyką, nagłośnieniem i częścią techniczną zajmował się opiekun Samorządu Uczniowskiego Konrad Chwastek. Prowadzące przedstawiły prace plastyczne dwóch uczennic Amelii Ciosmak i Mariki Kropidłowskiej oraz prace graficzne Piotra Komorowskiego. Jako pierwsza wystąpiła Maria Rzeźniewska, która zaprezentowała stand-up. Uczennica wykazała się ogromną pomysłowością, rozbawiła gości, a jej występ na pewno pozostanie na długo w pamięci. Kolejną osobą była Wiktoria Spieler, wokalistka, która wielokrotnie brała udział w różnych konkursach muzycznych. Zaśpiewała „Earth Song” Michaela Jacksona. Jak sama wspomniała jej celem było zwrócenie uwagi na to co dzieje się na świecie. Następną uzdolnioną uczennicą była Hanna Bruzi. Hania jest skrzypaczką, ukończyła szkołę muzyczną I stopnia, a teraz kontynuuje naukę w szkole II stopnia. Zagrała „The show must go on” Queen. Goście mieli również okazję przenieść się w inny świat. A to wszystko za sprawą Julii Dębiec. Julka jest początkującą pisarką, zaprezentowała fragment swojej książki. Kolejną gwiazdą wieczoru była Wiktoria Madalińska. Wiktoria ukończyła szkołę muzyczną I stopnia. Wzruszająco zagrała na keyboardzie „River flows in you” – Yiruma. O wyjątkowej żeglarskiej pasji opowiadał Remigiusz Dzierbun. Swoją przygodę z żaglami rozpoczął w wieku 8 lat. Przedstawił filmy, zdjęcia, puchary i medale. Goście z zaciekawieniem słuchali opowieści Remigiusza o jego żeglarskiej pasji. Na zakończenie gali Dorian Dybner zagrał na keyboardzie utwór „Believer” Imagine Dragons.  Mocne brzmienia dodały słuchaczom porcję pozytywnej energii.
„Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą” - słowami powieściopisarza Honore de Balzaca wicedyrektor Katarzyna Witek podsumowała prezentacje kaliskich talentów. Pogratulowała wspaniałych pasji oraz odwagi dzielenia się nimi z innymi. Podziękowała Samorządowi Uczniowskiemu oraz jego opiekunom Beacie Wrzosek–Majewskiej i Konradowi Chwastkowi za przygotowanie imprezy i zaprosiła rodziców na spotkania z wychowawcami oraz na poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski.
 

Tekst: Małgorzata Mickun, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona