Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Konferencja modułowa „Zrozumieć autyzm”
21-01-2020

Konferencja modułowa „Zrozumieć autyzm”

Data wydarzenia: 21-01-2020

Zrozumieć autyzm – pod takim hasłem została przeprowadzona pierwsza w ZPET w Bobrowie konferencja modułowa.

W czwartek 16 stycznia br., aula drawskiej placówki zapełniła się osobami żywo zainteresowanymi tym tematem. Konferencję oficjalnie otworzył Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek i dyrektor ZPET Krystian Ignacak. Wśród prelegentów znalazły się osoby na co dzień zajmujące się terapią i rewalidacją dzieci, młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu: Monika Jasińska z Pracowni Diagnozy i Terapii „Krok po kroku” oraz Anna Pius z gabinetu terapeutycznego „Autyzm po godzinach”.
ZPET reprezentowały: Marta Nowak-Frankowska i Paulina Wilińska. Ofertę wydawniczą Harmonii zaprezentowała pani Małgorzata Ossowska.
Problematyka zaburzeń ze spektrum autyzmu jest wciąż niezrozumiałą i nieodkrytą dla wielu, dlatego też na konferencję przybyli dyrektorzy szkół z terenu powiatu drawskiego oraz z powiatów sąsiednich, przedstawiciele poradni psychologiczno-pedagogicznych, nauczyciele oraz rodzice.
Wśród zebranych zawiązały się ciekawe i dociekliwe dyskusje, każde z zadanych pytań otrzymało wyczerpujące wyjaśnienie. Część wykładowa komentowana i wyjaśniana była na bieżąco. Zebrani mogli zadawać pytania prelegentom, dyskusje wyjaśniały wiele wątpliwości. Pojawiły się hipotezy do dalszych rozważań naukowo-terapeutycznych. Po wykładach odbyła się część warsztatowa – spotkania z praktykami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Konferencja stała się ważnym wydarzeniem ze względu na wysoki poziom tematyczny i organizacyjny.
Spotkanie zostało objęte patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Drawskiego. Z ramienia Starostwa w wydarzeniu uczestniczyła Izabela Krężołek – Naczelnik Wydziału Edukacji.
Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim partycypowało w kosztach organizacji konferencji.
Serdeczne podziękowania należą się Stowarzyszeniu „AMALA”, które ufundowało upominki dla uczestników konferencji. Zebrani zostali zapoznani także z bogatą ofertą edukacyjną i terapeutyczną Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.
 

Tekst: Małgorzata Siluk – nauczyciel ZPET w Bobrowie

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona