Podsumowanie pierwszego półrocza w kaliskim Zespole Szkół
21-01-2020

Podsumowanie pierwszego półrocza w kaliskim Zespole Szkół

Data wydarzenia: 21-01-2020

W piątkowe popołudnie 17 stycznia 2020 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów i działania szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 z udziałem zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców.

Spotkanie otworzył dyrektor szkoły Maciej Rydzewski, który powitał gości – Przewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego Urszulę Ptak, Wicestarostę Mariusza Nagórskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Kalisz Pomorski Pawła Kulbackiego oraz Burmistrza Kalisza Pomorskiego Janusza Garbacza. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę z młodzieżą, w rozwój jej pasji i zainteresowań. Pogratulował uczniom sukcesów w nauce, konkursach i zawodach sportowych. Podkreślił wzorową współpracę z organem prowadzącym – powiatem drawskim, podziękował za wszechstronną pomoc Staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu Drawskiego, a także za wsparcie Burmistrzowi i Radzie Gminy Kalisz Pomorski oraz instytucjom współpracującym ze szkołą.
Uczniom i nauczycielom gratulowali sukcesów Wicestarosta Mariusz Nagórski i Burmistrz Janusz Garbacz, którzy wyrazili chęć pomocy szkole. Życzyli młodzieży powodzenia w nauce, kontynuacji sukcesów i rozwoju pod kierunkiem nauczycieli.
Następnie dyrektor i samorządowcy wręczyli dyplomy za osiągnięcia w nauce, konkursach i wzorową frekwencję najlepszym uczniom. Wręczono zostały także uzyskane w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego” dyplomy ukończenia kursu programowania i Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych (ECDL) uczniom drugiej i trzeciej klasy technikum informatycznego.
Na zakończenie spotkania dyrektor podziękował gościom za obecność na apelu oraz życzył wszystkim powodzenia w drugim półroczu, a maturzystom połamania piór na egzaminie maturalnym.

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim