Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odbyło się szkolenie dla nauczycieli
24-01-2020

Odbyło się szkolenie dla nauczycieli

Data wydarzenia: 24-01-2020

20 stycznia 2020 roku w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie dla nauczycieli dotyczące awansu zawodowego. W szkoleniu zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną uczestniczyło czterdziestu nauczycieli.

Szkolenie dla nauczycieli ze wszystkich szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu drawskiego prowadziła Anna Kiełb pracownik Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie - ekspert MEN ds. awansu zawodowego, wieloletni konsultant ds. rozwoju zawodowego nauczycieli  i pomiaru dydaktycznego z doświadczeniem przewodniczenia komisjom kwalifikacyjnym oraz pracy w komisjach jako ekspert i jako trener posiadający bogate doświadczenie z zakresu przepisów prawa dotyczącego awansu zawodowego oraz udziału w postępowaniu komisji  dla nauczycieli.
 
Na szkoleniu uczestnicy zapoznali się z przepisami prawa określającymi wymagania niezbędne do uzyskania stopnia awansu zawodowego oraz z innymi przepisy prawa niezbędnymi w pracy nauczyciela. Mogli zapoznać się z zasadami dobrze opracowanego i przemyślanego planu rozwoju zawodowego, sprawozdania oraz niezbędną dokumentacją potwierdzająca jego realizację gwarantującą uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego.
Dowiedzieli się, jak napisać sprawozdanie, opis i analizę wymagań oraz przygotować się do egzaminu i rozmowy kwalifikacyjnej.
 
Zainteresowanie szkoleniem było tak duże, że uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy i zaplanowano kolejny termin.
 
Tekst: Wioleta Kubik, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona