V Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek już za nami
25-01-2020

Data wydarzenia: 25-01-2020

25 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się V Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek 2020. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali: Starosta Drawski Stanisław Cybula i Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskieg Urszula Ptak. Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością: Wicestarosta Mariusz Nagórski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Barbara Głowacka oraz Radny Powiatu Drawskiego Henryk Szreta.

W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 17 solistów, 9 zespołów, oraz 1 duet, którzy zaśpiewali po jednej kolędzie lub pastorałce. Zaprezentowane zostało również jedno przedstawienie  jasełkowe.

Nad prawidłowym przebiegiem przeglądu czuwało jury powołane przez organizatora w składzie: Małgorzata Michalczyk - przewodnicząca komisji, Henryk Szreta, Monika Szuta oraz Romana Kowalewicz - członkowie.

Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach: I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe klasy  0-3 – Nina Meszka, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe klasy 4-8 ex aequo - Martyna Frańczak i Zofia Tyma,  I miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne -  Nadia Miazga. W kategorii Grupy Środowiskowe zwyciężyli exaequo Grażyna Kowalska oraz Zespół Muzyki Chrześcijańskiej „SELA”. Nagrody finansowe laureatom ufundował  Starosta Drawski.

Dzięki sponsorowi, który już po raz drugi wspiera Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek Panu Czesławowi Bieciowi, jury mogło dodatkowo uhonorować znakomite występy. Wyróżnienia i nagrody pieniężne powędrowały do: Julii Pietrzak, Filipa Wiśniewskiego, Alicji Pawlak, Wojciecha Zięby, oraz zespołów:  „La Bazuna”, „My Emeryci” oraz „Wesoła Gromada”.

Nie mogło zostać pominięte przez jury niezwykłe przedstawienie jasełkowe, w wykonaniu  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie, których występ również został nagrodzony.

Po raz pierwszy wszyscy uczestnicy przeglądu mogli wybrać swojego laureata. Bezkonkurencyjnie wygrał Staś Chwastek, dla którego nagrodę ufundował Starosta Drawski.

Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i rozśpiewanej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania oraz słodki upominek.

Na zakończenie  Starosta Drawski Stanisław Cybula pogratulował wszystkim uczestnikom przeglądu wysokiego poziomu wykonywanych utworów, oraz podziękował za spotkanie pełne wrażeń i wzruszeń. Serdecznie podziękował także wszystkim osobom, dzięki którym odbył się tegoroczny przegląd.
                                                                                   Do zobaczenia za rok !

Tekst: Anna Bujkiewicz, Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu