Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W rocznicę katastrofy pod Mirosławcem
29-01-2020

W rocznicę katastrofy pod Mirosławcem

Data wydarzenia: 29-01-2020

W chłodny wieczór, w dniu 23 stycznia 2020 r. pododdział 20 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wziął udział w uroczystościach rocznicowych związanych z upamiętnieniem 11. rocznicy katastrofy samolotu CASA C-295M pod pomnikiem na miejscu tragedii.

W uroczystościach brały udział rodziny ofiar katastrofy, Dowódca GeneralnyRodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika oraz liczne delegacje jednostek wojskowych, a także przedstawiciele samorządów lokalnych i duchowieństwo. Obchody uświetniała Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych.
Udział w uroczystościach był dla młodzieży ważną lekcją historii, patriotyzmu i ceremoniału wojskowego. Uczniowie wykazali się wytrwałością i wytrzymałością. Mimo zimna godnie reprezentowali szkołę, stojąc w dwuszeregu, w pełnym umundurowaniu przez ponad godzinę oraz uczestnicząc razem z dyrektorem szkoły w ceremonii złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy.  
Dziękujemy Dowódcy 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu pułkownikowi dypl. pil. Łukaszowi Andrzejewskiemu–Popow za zaproszenie na uroczystości.
 

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pom.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona