‘’Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’- w powiecie drawskim.
30-01-2020

‘’Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’- w powiecie drawskim.

Data wydarzenia: 30-01-2020

W dniu 29.01.2020 w Drawsku Pomorskim, członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego TEMPELBURG z siedzibą w Czaplinku, uczestniczyli w podpisaniu umowy w ramach Programu ‘’SPOŁECZNIK’’ z przedstawicielami Koszalińskiej Agencji Rozwoju.

Umowa ta dotyczy dofinasowania projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, który będzie realizowany przez członków stowarzyszenia na terenie gminy Czaplinek oraz powiatu drawskiego.

‘’Program Społecznik’’ funkcjonuje w województwie zachodniopomorskim od 2017 roku. Dzięki niemu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na ciekawe wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe czy też edukacyjne.

W tym roku, na liście ‘’Mikrodotacji -filar I’’ znalazło się 351 wniosków z 965 zgłoszonych (kwota przekazanych dotacji wyniosła 1 394 421,47 zł).

W naszym regionie ‘’SUBREGION C’’ (pow. choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki), dofinansowanie przyznano blisko 70 wnioskom na kwotę  278 161,00 zł.

W realizację Naszego projektu, zaangażowane będą nie tylko osoby związane ze Stowarzyszeniem Historyczno-Kulturalnym „TEMPELBURG”, ale również grupy działające w różnych kółkach przy Czaplineckim Ośrodku Kultury , młodzież z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu oraz ze szkół w naszym regionie.

Naszym celem- poprzez przeprowadzane szkolenia, w tym eksplorację w terenie , jest zainteresowanie młodzieży historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem, a w przyszłości być może podobnie jak i u Nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań :).

Nie bez znaczenia też, w dobie gier komputerowych, wszechobecnego internetu i ‘’siedzącego trybu życia’’, będzie w przypadku realizacji tego projektu-aktywności uczestników na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że tworzenie żywej lekcji historii, będzie motywacją dla uczestników do osobistego odnajdywania źródeł swojej przeszłości.

Projekt będzie realizowany w okresie trzech miesięcy od IV do VI 2020 r.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronach internetowych KARR S.A. oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (www.wws.wzp.pl). Społecznicy o swoich działaniach informują m.in. w mediach społecznościowych na profilu Programu Społecznik. Posługują się też takimi hasztagami: #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR

Zapraszamy do współpracy!

Mariusz Kapczuk, prezes S.H.K. Tempelburg,e-mail :s.h.k.tempelburg@gmail.com