Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Powiat Drawski w gronie laureatów
31-01-2020

Powiat Drawski w gronie laureatów

Data wydarzenia: 31-01-2020

Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Gmin za 2019 rok prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich.

Miło nam poinformować, że Powiat Drawski kolejny raz znalazł się w ścisłej czołówce zajmując w kategorii powiaty do 60 tys. trzecie miejsce uzyskując łączną liczbę punktów 40025.

Wyżej w tej kategorii znalazły się: Powiat Augustowski, który zajął pierwsze miejsce z łączną liczbą punktów 46368 i  Powiat Przasnyski, który zajął drugie miejsce z liczbą punktów 42357.
 
Władze samorządowe Powiatu Drawskiego serdecznie gratulują wszystkim laureatom tegorocznej edycji rankingu.
 
Przypominamy, że samorządy sklasyfikowane w rankingu ocenili eksperci Związku Powiatów Polskich na podstawie danych przekazanych przez poszczególne samorządy.
 
Wysokie miejsce naszego powiatu w zestawieniu jest efektem  sumy zdobytych punktów uzyskanych m.in. za pozyskanie środki zewnętrznych na rozwój i funkcjonowanie samorządu powiatowego, za wprowadzanie przedsięwzięć z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Pod ocenę brane są również różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z działalnością promocyjną, kulturalną i edukacyjną.
 
Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony jest przez Związek Powiatów Polskich
i oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko- wiejskie oraz gminy wiejskie.
 
Ranking trwa cały  rok. Nagrody za udział w rankingu dla zwycięzców wręczane są corocznie podczas konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.
 
  Tekst: Agnieszka BRZEŹNIAKIEWICZ ,Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona