Tempelburczycy w ZSP Czaplinek
12-02-2020

Tempelburczycy w ZSP Czaplinek

Data wydarzenia: 12-02-2020

Z inicjatywy Pani Marty Gańskiej nauczycielki przedmiotów związanych z ogólnie pojętą turystyką, w piątek 7 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku odbyło się spotkanie uczniów Technikum Organizacji Turystyki z przedstawiciealmi Stowarzyszenia Historyczno – Kulturalnego ,,TEMPELBURG”.

Pasjonaci historii w osobach: Mariusz Kapczuk Prezes, Piotr Janicki Sekretarz, Robert Patrzyński – Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia, Paweł Nowakowski - skarbnik oraz Sławomir Kolasiński omówili cele i zadania Stowarzyszenia ,,TEMPELBURG” oraz zaprezentowali młodzieży szkolnej swoją działalność na przestrzeni ostatnich dwóch lat czyli od momentu jego powstania.

Celem działalności Stowarzyszenia jest między innymi: prowadzenie szkoleń, wykładów, inscenizacji historycznych, a także prac wykopaliskowych i rewitalizacyjnych (np. rewitalizacja cmentarza ewangelickiego w Miłkowie), co jest dobrym przykładem budowania lokalnego produktu turystycznego i historyczno – kulturalnego regionu.

Tekst: Jan Kubabski – Inspektor w Wydziale Rozwoju i Promocji Powiatu