Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Weekend z Anną German
24-02-2020

Weekend z Anną German

Data wydarzenia: 24-02-2020

W miniony weekend odbyły się trzy koncerty noworoczne piosenek Anny German w wykonaniu młodej utalentowanej artystki Katarzyny Zawady

Pierwszy z koncertów odbył się  sobotę 22 lutego br. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku. Licznie przybyli na koncert mieszkańcy przez ponad godzinę mogli delektować się niebywałym talentem młodej artystki, która perfekcyjnie wykonała utwory Anny German.
 
W niedzielę 23 kutego br. o godzinie 16:00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim odbył się drugi z zaplanowanych koncertów. Sama idea koncertów  Anny German powstała dzięki artystce, która po przeżyciu makabrycznego wypadku samochodowego obiecała że po wyzdrowieniu będzie śpiewać w kościołach --  co przypomniał wszystkim  podczas koncertu ksiądz proboszcz Tomasz Szugalski.
 
Za występ Katarzyna otrzymała  owacje na stojąco, nie obyło się również bez bisów.
 
Po koncercie w Drawsku Pomorskim artystka udała się do Kalisza Pomorskiego , gdzie również czekała na nią publiczność zgromadzona w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Oczywiście tak samo jak w poprzednich kościołach brawa nie miały końca, a wzruszeni ludzie dziękowali Katarzynie za przepiękny koncert.  Na koniec ksiądz proboszcz Kazimierz Serafin dziękując za koncert, oświadczył że „ już dawno świątynia nie rozbrzmiewała tak potężnym  i przepięknym głosem”.
 
Katarzyna Zawada to zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie.  Annę German nie tylko kochali Polacy. Na scenach rosyjskich  czuła się równie dobrze, dlatego na koncercie nie zabrakło utworów w języku rosyjskim. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła się po festiwalu San Remo, dlatego Kasia podczas każdego występu śpiewała w trzech językach: polskim, rosyjskim i włoskim. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in.: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Cyganeria".
 
Wszystkie trzy wydarzenia artystyczne mogły odbyć się dzięki  Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim we współorganiacji z ks. proboszczem Jackiem Brakowskim z Czaplinka, ks. proboszczem Tomaszem Szugalskim z Drawska Pomorskiego oraz ks. proboszczem Kazimierzem Serafinem, którzy wyrazili zgodę i chęć zorganizowania koncertów w Kościołach.
 
Pomysł organizacji koncertów dla mieszkańców powiatu drawskiego spotkał się z dużym zainteresowaniem, i dlatego też Powiatowe Koncerty Noworoczne będą kontynuowane w przyszłości.
 
Tekst: Anna Bujkiewicz, wydział Rozwoju i Promocji Powiatu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona