Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Adoptowali trzy koale
25-02-2020

Adoptowali trzy koale

Data wydarzenia: 25-02-2020

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu zareagowali na dramat zwierząt ginących w pożarach w Australii, gdzie ogień strawił ponad 10 tys. misiów koala.

Te, które udało się uratować trafiły do specjalistycznych szpitali, gdzie potrzebowały leczenia.
Uczniowie z Liceum wraz z Samorządem Szkolnym zorganizowali akcję „Adoptujmy koalę”, przeprowadzając zbiórkę pieniędzy pod hasłem: ,,Każdy wrzuca do kapelusza, ile chce”, by zebrane środki przeznaczyć na adopcję koali na odległość, zapewniając misiom roczne wsparcie w leczeniu i rehabilitacji. Adopcja została potwierdzona przez Koala Hospital Port Macquarie New South Wales, Australia Koala Preservation Society Australia Incorporated.
W podziękowaniu za wsparcie w leczeniu zwierząt społeczność Andersa otrzymała Certyfikaty z adopcji trzech misiów. Adoptowane koale to: Barrington Xavier - samiec, znaleziony przy drodze z poważną chorobą wzroku, uniemożliwiającą mu chodzenie, Linr Anwen - samiczka, znaleziona w australijskich pożarach, miała bardzo dużo ran i oparzeń oraz Oxley Twinkles – młodziutka samiczka, znaleziona z matką podczas próby przejścia przez autostradę.
Inicjatywę młodzieży wspierała i koordynowała Urszula Smyk, pedagog szkolny.

 

Tekst: Urszula Smyk, pedagog w ZSP w Złocieńcu

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona