Szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej  oraz osób już pełniących ww. funkcję
05-03-2020

Szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej oraz osób już pełniących ww. funkcję

Data wydarzenia: 05-03-2020

W dniach 24.02.2020r. – 04.03.2020 r. odbyła się I część szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej.

Ww. szkolenie zorganizowane było przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pom.
Szkolenie w swym zakresie obejmowało bloki tematyczne zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej. Uczestnicy podczas szkolenia uzyskali wiedzę m.in. z zakresu prawa rodzinnego, regulacji prawnych w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, pedagogiki, psychologii rozwojowej oraz wychowawczej.
Szkolenie przeprowadzone zostało przez certyfikowanych trenerów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim – Panią Adrianę Pieprzak i Panią Agnieszkę Kobryś na podstawie programu „Szkoła dla rodzin zastępczych”.
Kolejnym etapem szkolenia będą praktyki, podczas których uczestnicy zapoznają się z doświadczeniami wychowawczymi rodzin, które sprawują pieczę zastępczą. Praktyki odbywać się będą w rodzinnych domach dziecka funkcjonujących na terenie powiatu drawskiego.

Tekst: Agnieszka Kobryś, Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej/Pedagog
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie