Lutowe szkolenie kaliskich informatyków
06-03-2020

Lutowe szkolenie kaliskich informatyków

Data wydarzenia: 06-03-2020

W dniach 6.02.2020r. oraz 24-27.02.2020r. uczniowie klasy 2 technikum informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w szkoleniu z programowania C++, które odbyło się w nowoczesnym obiekcie Szczecińskiego Parku Naukowo – Technologicznego TECHNOPARK POMERANIA w Szczecinie.

Kurs realizowany był w ramach projektu pod nazwą „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”. Uczniowie spędzili 30 godzin dydaktycznych pod opieką wykładowcy - profesjonalisty w zakresie programowania C++ pana Mirosława Mościckiego. Firma CNC MILLENA zapewniła również każdemu uczniowi komputer ze stosowym oprogramowaniem. Szkolenie zakończyło się egzaminem potwierdzonym certyfikatem. Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym.
Akademia Morska w Szczecinie, uczelnia patronacka kaliskich techników, udostępniła uczniom pokoje w Domu Marynarza PASAT. W czasie wolnym uczniowie uczestniczyli w zajęciach z matematyki prowadzonych przez panią Danutę Stempień wychowawcę, opiekuna i nauczyciela matematyki w ZSP w Kaliszu Pomorskim. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek i rozrywkę. Pod opieką pani Danuty Stempień i pani Aleksandry Radeckiej uczniowie spędzili w Laser Tag, grając w laserowego paintballa. Była to forma rozrywki, w której uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowali ze sobą zespołowo o miano lidera. Wszystko odbywało się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Dla grupy informatyków i pasjonatów gier komputerowych była to nie lada atrakcja.
Czas spędzony w Szczecinie był okazją nie tylko do zdobywania wiedzy, ale również do integracji klasy.
Dziękuję dyrekcji szkoły za podjęcie wszelkich starań, aby tego typu szkolenie mogło się odbyć, a uczniom dziękuję za dyscyplinę, pracę i dobrą zabawę.

Tekst: Danuta Stempień, ZSP Kalisz Pom.