Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Królowa nauk po angielsku
09-03-2020

Królowa nauk po angielsku

Data wydarzenia: 09-03-2020

W piątek 6 marca 2020 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy „Z matematyką do Europy”.

Z zadaniami matematycznymi w języku angielskim zmagało się 48 uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu w drużynach dwuosobowych. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli, o czym świadczy fakt, iż z roku na rok zwiększa się liczba jego uczestników. Walka była bardzo zacięta, a poziom mocno wyrównany.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i lingwistycznych  uczniów,  wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie, stworzenie możliwości szlachetnej rywalizacji uczniów najzdolniejszych, popularyzacja i promowanie matematyki wśród uczniów, integracja młodzieży ze szkół powiatu drawskiego.
Puchary za zajęcie I miejsca powędrowały do ZSP Drawsko Pom. w kategorii klas I po gimnazjum i klas III, do ZSP Złocieniec w kategorii klas I po szkole podstawowej oraz do ZSP Kalisz Pom. w kategorii klas drugich.
W kategorii klas I po szkole podstawowej na podium stanęli Marcelina Bartnik i Piotr Padewski (ZSP Złocieniec). Natomiast w kategorii klas I po gimnazjum - Aleksander Trzciński i Jędrzej Lezler (ZSP Drawsko Pomorskie), w kategorii klas II - Kacper Ankiewicz i Wojciech Pindor (ZSP Kalisz Pomorski), w kategorii klas III - Małgorzata Głogowska i Jakub Kiarszys (ZSP Drawsko Pomorskie).
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom V Powiatowego Konkursu Matematyczno-Językowego „Z matematyką do Europy”. Dziękujemy nauczycielom matematyki i języka angielskiego za przygotowanie młodzieży do konkursu.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki Mariola Puchalska nauczyciel matematykii Lidia Bernad-Raby nauczyciel języka angielskiego.
 
Tekst: Mariola Puchalska, nauczyciel ZSP w Drawsku Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona