Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Kształcenie na odległość w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku
01-04-2020

Kształcenie na odległość w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku

Data wydarzenia: 01-04-2020

W listopadzie 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku wdrożono pakiet usług i aplikacji OFFICE 365.

To doskonałe narzędzie ma za zadanie wspomóc nauczyciel i uczniów w codziennej pracy. Początkowo zaplanowano, żeby wykorzystać niektóre z aplikacji do wzajemnego komunikowania się, jak również do organizowania pracy.
Wszyscy pracownicy i uczniowie mają założone konta oraz skrzynki pocztowe  według schematu: Imie.Nazwisko@zspczaplinek.edu.pl Każdy ma dostęp do aplikacji na portalu office.com oraz istnieje możliwość instalowania niektórych z nich (Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive, Teams) na telefonach. Na komputerach można zainstalować OneDrive, OneNote.
Dzięki nawiązanej współpracy szkoły z firmą TOSHIBA było możliwe wdrożenie tego pakietu. Tym samym zdecydowanie szybciej wypracowano zasady, dzięki którym możliwe jest obecnie prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Odbyły się już zdalne lekcje, spotkania w ramach zespołów przedmiotowych oraz rada pedagogiczna.
 
Tekst: Małgorzata Głodek, Dyrektor ZSP w Czaplinku
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona