Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Więcej czasu na złożenie PIT i przekazanie 1 %
29-04-2020

Więcej czasu na złożenie PIT i przekazanie 1 %

Data wydarzenia: 29-04-2020

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. • W tym roku w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zeznania podatkowe można jednak składać do 1 czerwca. • Dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest przygotowana w usłudze Twój e-PIT.

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. Udostępnione zeznanie za rok 2019 można zaakceptować albo odrzucić do 30 kwietnia 2020 r. Jeżeli nic nie zostanie zrobione w tym czasie oraz nie zostanie złożona deklaracja w inny sposób (w wersji elektronicznej lub papierowo) to przygotowana deklaracja PIT-37 i PIT-38 w usłudze Twój e-PIT zostanie uznana za złożoną. Pamiętaj! Udostępnione zeznanie PIT-36 za 2019 rok nie zostanie automatycznie zaakceptowane. Dlatego należy złożyć PIT-36 samodzielnie do urzędu skarbowego.
 
Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.  Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała 1% podatku. Również do 1 czerwca  korygując zeznanie można  dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.
 
Informujemy dodatkowo, iż za okres od 1 maja 2020 r. do dnia 1 czerwca 2020 r. za zaległości wynikające z zeznania podatkowego za 2019 rok zaniechano poboru odsetek za zwłokę.
 
Jednocześnie informujemy, iż kontakt z Urzędem Skarbowym w Drawsku Pomorskim odbywa się za pomocą wystawionej urny w przedsionku siedziby urzędu, za pomocą platformy e-PUAP, poczty elektronicznej lub kontaktu telefonicznego.
 
Punkt Obsługi Podatników w Łobzie jest nieczynny.
 
Numery telefonów można znaleźć na stronie internetowej urzędu w zakładce „KOMUNIKATY” pod adresem:
 
 
Wszelkie informacje można także uzyskać dzwoniąc do Krajowej Informacji Skarbowej:
+48 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych i z zagranicy)
801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
 
W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego została uruchomiona także wojewódzka infolinia PIT - (91) 48 03 484.
 
Więcej na stronie www.podatki.gov.pl.
 
Informacja: Urząd Skarbowy w Drawsku Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona