Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

"Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’
30-04-2020

"Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’

Data wydarzenia: 30-04-2020

Na początku tego roku w Drawsku Pomorskim, członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego TEMPELBURG z siedzibą w Czaplinku, uczestniczyli w podpisaniu umowy w ramach Programu ‘’Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’ z przedstawicielami Koszalińskiej Agencji Rozwoju https://karrsa.eu/

Umowa ta dotyczyła dofinansowania projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, który będzie realizowany przez członków stowarzyszenia na terenie woj. zachodniopomorskiego, a dokładnie na terenie powiatu drawskiego oraz gminy Czaplinek.

 

Dzięki otrzymanemu wsparciu, powoli kompletujemy materiały, które wykorzystamy podczas pracy z młodzieżą. Wykrywacze metali, pinpointery, a także sprzęt ochrony osobistej to tylko niewielki ułamek zakupionych pozycji, które uwzględnione były w projekcie.

 

Naszym celem, poprzez przeprowadzane szkolenia, w tym eksplorację w terenie, jest zainteresowanie młodych ludzi historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem. W przyszłości być może podobnie jak i u Nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań ‘’Historii Ukrytej w Ziemi’’ :).

 

Mamy nadzieję, że tworzenie ‘’żywej lekcji historii’’, będzie motywacją dla uczestników do osobistego odnajdywania źródeł swojej przeszłości.

 

Dziękujemy Zwiadowcy historii www.zwiadowcahistorii.pl  za wsparcie tego przedsięwzięcia i liczymy na dalszą współpracę .

 

Ze względu na zaistniałe warunki epidemiologiczne, realizację projektu, który mieliśmy rozpocząć  w przyszłym miesiącu, przesuwamy na późniejszy termin.

 

O rozpoczęciu działań poinformujemy na naszych stronach: www , instagramie oraz na facebooku – już teraz zapraszamy do współpracy.

 

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronach internetowych KARR S.A. oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/program-spolecznik.

 Tekst: Mariusz Kapczuk prezes SHK Tempelburg

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona