Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odkrywanie historii ukrytej w ziemi - cd.
07-05-2020

Odkrywanie historii ukrytej w ziemi - cd.

Data wydarzenia: 07-05-2020

Na początku tego roku w Drawsku Pomorskim, członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego TEMPELBURG z siedzibą w Czaplinku, uczestniczyli w podpisaniu umowy w ramach Programu "Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’ z przedstawicielami Koszalińskiej Agencji Rozwoju https://karrsa.eu/

Umowa ta dotyczyła dofinansowania projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, który będzie realizowany przez członków stowarzyszenia na terenie woj. zachodniopomorskiego, a dokładnie na terenie powiatu drawskiego oraz gminy Czaplinek.
Dzięki otrzymanemu wsparciu, powoli kompletujemy materiały, które wykorzystamy podczas pracy z młodzieżą. Wykrywacze metali, pinpointery, a także sprzęt ochrony osobistej to tylko niewielki ułamek zakupionych pozycji, które uwzględnione były w projekcie.
Naszym celem, poprzez przeprowadzane szkolenia, w tym eksplorację w terenie, jest zainteresowanie młodych ludzi historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem. W przyszłości być może podobnie jak i u Nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań ‘’Historii Ukrytej w Ziemi’’.
Mamy nadzieję, że tworzenie ‘’żywej lekcji historii’’, będzie motywacją dla uczestników do osobistego odnajdywania źródeł swojej przeszłości.
Dziękujemy Zwiadowcy historii www.zwiadowcahistorii.pl  za wsparcie tego przedsięwzięcia i liczymy na dalszą współpracę . https://www.facebook.com/zwiadowcahistorii/
Ze względu na zaistniałe warunki epidemiologiczne, realizację projektu, który mieliśmy rozpocząć  w przyszłym miesiącu, przesuwamy na późniejszy termin.
O rozpoczęciu działań poinformujemy na naszych stronach: www , instagramie oraz na facebooku – już teraz zapraszamy do współpracy.
Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronach internetowych KARR S.A. oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/program-spolecznik.
#PomorzeZachodnie , #ProgramSpołecznik,  #społecznik,  #KARR
 
 Tekst:
Mariusz Kapczuk
prezes SHK Tempelburg
 
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona