Dzień Pielęgniarek i Położnych
12-05-2020

Dzień Pielęgniarek i Położnych

Data wydarzenia: 12-05-2020

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki obchodzony jest od 1973 roku. Wtedy to na Kongresie w Meksyku, Międzynarodowa Rada Pielęgniarek, ogłosiła 12 maja Dniem Pielęgniarki. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

W Polsce święto obchodzone jest, jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
W związku z obchodami święta  12 maja 2020 roku w Drawskim Centrum Specjalistycznym, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Złocieńcu oraz Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, złożyli wizytę Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim,  w osobach: Mariusz Nagórski - Wicestarosta Drawski i Jolanta Banaszek - Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych.

Z tej okazji, zostało zorganizowane krótkie spotkanie kierowniczej kadry pielęgniarskiej, przedstawicielek grupy pielęgniarek oraz położnych, pełniących dyżur w tym szczególnym dniu ich święta. Wicestarosta Drawski w imieniu Zarządu Powiatu i Rady Powiatu złożył najserdeczniejsze życzenia, wszystkim pielęgniarkom i położnym. Podczas spotkania na ręce obecnych pielęgniarek, wręczone zostały symboliczne róże za niesioną pomoc osobom potrzebującym, w tak trudnym okresie epidemii koronawirusa.

W związku z nieobecnością pielęgniarek z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie najserdeczniejsze życzenia zostały złożone  na ręce Dyrektora jednostki.

Sporządziła:
Jolanta Banaszek
Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.