Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Licealistki z ZSP w Złocieńcu w rolach bizneswoman
29-05-2020

Licealistki z ZSP w Złocieńcu w rolach bizneswoman

Data wydarzenia: 29-05-2020

Dominika Krzemińska, Małgorzata Miłaszewicz i Dominika Prabucka, uczennice klasy pierwszej LO o profilu matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, brały udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3”. Organizatorem konkursu była Fundacja Przedsiębiorczości Revas w ramach realizacji projektu edukacji ekonomicznej adresowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Dziewczęta, pod kierunkiem nauczycielki przedsiębiorczości Grażyny Waneckiej, od kwietnia do maja br. uczyły się biznesu, wykorzystując gry symulacyjne do prowadzenia salonu Kosmetycznego. W ramach siedmiorundowej rozgrywki eliminacyjnej, w wyznaczonych godzinach konsultacji online z trenerem gry salon kosmetyczny, szkolna drużyna podejmowała decyzje biznesowe, rywalizując na rynku kosmetycznym z zespołami z całej Polski. Uczennice wcieliły się w role współwłaścicielek salonu pod nazwą „Time For You”, który świadczył usługi upiększające dla klientek indywidualnych.
Dziewczęta podejmowały decyzje strategiczne dotyczące zatrudnienia, sprzedaży, marketingu i zakupu wyposażenia salonu, z którymi spotykają się na co dzień ich właściciele. Zarządzały salonem, organizowały jego pracę oraz decydowały o oferowanych usługach. Podjęte decyzje mogły śledzić co tydzień na karcie wyników, by sprawdzić swoją pozycję na tle innych młodzieżowych firm w Polsce. Rywalizacja w grze zaangażowała uczennice, wzbudziła w nich poczucie odpowiedzialności za podejmowane strategie biznesowe, co doprowadziło je do półfinału rozgrywek menedżerskich. Dzięki niej dziewczęta ze Szkolnego Koła Ekonomicznego, prowadzonego przez Grażynę Wanecką mogły sprawdzić i rozwinąć wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, a także pogłębić zdolności przedsiębiorcze.
Mimo, że gra symulacyjna to nie rzeczywistość, uczennice są zadowolone z tej formy zajęć dodatkowych i chętnie powtórzyłyby grę z nowo zdobytym doświadczeniem. Za udział w konkursie dziewczęta wraz z nauczycielką otrzymały dyplomy.
 
Tekst: Grażyna Wanecka, nauczycielka w ZSP w Złocieńcu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona