Teraz już „tylko” matura
01-06-2020

Teraz już „tylko” matura

Data wydarzenia: 01-06-2020

29 maja 2020 r., w podniosłej, ale i pełnej radości atmosferze przebiegała ceremonia zakończenia nauki dla 43 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku.

Słowa zachęty do odważnego i rozumnego wkraczania w dorosłość skierowała do wszystkich abiturientów dyrektor szkoły Małgorzata Głodek, dziękując jednocześnie za twórczy udział uczniów w życiu szkoły. Podczas uroczystości wręczono świadectwa z wyróżnieniem, listy gratulacyjne oraz przyznano specjalne nagrody - OSKARY.
Życzenia „połamania piór na maturze”, dobrych wyborów, wiary i sił, by realizować swoje marzenia Absolwenci otrzymali także od Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli, Przewodniczącej Rady Rodziców Renaty Kozak oraz wychowawczyń: Anny Łodziato i Barbary Radziszewskiej.
Uroczystość ubarwiły wspaniale akcenty mniej formalne – występ uczniów klasy III LO czy fragment pamiętnika studenta znaleziony w zsypie.
Nie zabrakło podziękowań, kwiatów i uśmiechów, a później spotkań z wychowawczyniami. Teraz już „tylko” matura i … dorosłe życie. Pomyślności!
W uroczystości udział wzięli: Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak, Starosta Drawski – Pan Stanisław Cybula, Zastępca Burmistrza Czaplinka Małgorzata Fedorowiat - Nowacka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinka Michał Olejniczak, Przewodnicząca Rady Rodziców Renata Kozak, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czaplinka Marian Rutowicz.

Tekst: Małgorzata Głodek, Dyrektor ZSP w Czaplinku