Edukacja kulturowa
04-06-2020

Edukacja kulturowa

Data wydarzenia: 04-06-2020

Dyrektorka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku – Małgorzata Głodek i Czaplineckiego Ośrodka Kultury – Aleksandra Łuczyńska, podpisały porozumienie na realizację inicjatywy z zakresu animacji i edukacji kulturowej. Autorką inicjatywy – Zdalnie oraz namacalnie - wspólne tworzenie Mobilnej Izby Historycznej przy ZSP w Czaplinku jest Małgorzata Lezler.

W ramach programu będzie się rozwijać czaplinecka Izba Muzealna, a także zostanie utworzona jej mobilna wersja. Termin realizacji zadania: 1 czerwca - 16 października 2020 r.
Program Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest trzyletnim programem dotacyjnym Narodowego Centrum Kultury. Jednym z celów programu jest sieciowanie i łączenie obszarów kultury i edukacji. W województwie zachodniopomorskim rolę regionalnego operatora programu pełni Czaplinecki Ośrodek Kultury.
Regionalni operatorzy Bardzo Młodej Kultury przez trzy lata pełnią rolę centrów kompetencyjnych wspierających współpracę sfery kultury i sfery edukacji. Podejmują działania zbliżające praktyków kultury, nauczycieli, wychowawców, animatorów, a także współfinansują projekty edukacyjne i animacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane wspólnie przez pedagogów i osoby z sektora kultury.

Tekst: Aneta Kuszmar, inspektor w Wydziale Edukacji