Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odebrali świadectwa
05-06-2020

Odebrali świadectwa

Data wydarzenia: 05-06-2020

W ponad siedemdziesięcioletniej historii kaliskiego Liceum po raz pierwszy nie odbyło się tradycyjne pożegnanie abiturientów. Tegoroczni maturzyści, których w tym roku jest 99 odebrali świadectwa w bezpieczny sposób, w pierwszym tygodniu czerwca. Przez kilka dni w różnych godzinach w sekretariacie szkoły zjawiali się młodzi ludzie, aby dopełnić formalności.

To była trudna, ale konieczna decyzja. Zdrowie naszych absolwentów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi stawiamy na pierwszym miejscu. Wiadomo, że najlepszym zabezpieczeniem przed zakażeniem koronawirusem jest rezygnacja ze spotkań i zgromadzeń większej liczby osób. Bezpieczeństwo to nasz priorytet w czasach pandemii - powiedział dyrektor szkoły Maciej Rydzewski.
Kaliskie Liceum, o czym wiedzą najlepiej jego absolwenci i powtarzają to swoim następcom podczas sentymentalnych odwiedzin, otwiera młodym ludziom okno na świat. Obowiązkowe lekcje uzupełniają bowiem liczne nadprogramowe zajęcia i warsztaty, m.in. teatralne, dziennikarskie, muzyczne, fotograficzne, matematyczne, astronomiczne, biologiczne, z zakresu pierwszej pomocy i historyczne.
Prowadzona tu edukacja wychodzi daleko poza zabytkowe mury szkoły, gdyż jej wychowankowie kształcą się także na zajęciach wyjazdowych w uczelniach Szczecina, Krakowa i Warszawy, a nawet Londynu oraz na poligonie drawskim. Biorą z sukcesami udział w konkursach i zawodach sportowych oraz sportowo - obronnych. Uczniowie z klas dwujęzycznych zdobywają certyfikaty językowe CambridgeEnglish. Najlepsi na najwyższym poziomie C2. Uczniowie technikum informatycznego zdobywają dodatkowe kwalifikacje oraz umiejętności.
            „Czerwona Szkoła” przyciąga kolejne roczniki uczniów, by zdobywali wszystko co jest na tym etapie kształcenia potrzebne do realizacji życiowych planów i marzeń, czego życzymy również tegorocznym absolwentom.
 
Tekst: Joanna Mączkowska, nauczyciel ZSP w Kaliszu Pom., Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona