Dotacja od Marszałka
08-06-2020

Dotacja od Marszałka

Data wydarzenia: 08-06-2020

Powiat Drawski otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na zadanie pn. „Wymiana oświetlenia na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim” w wysokości 19.000 zł.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach „Programu pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej”. Maksymalne wsparcie samorządu województwa wynosi do 50% wartości kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 20 tys. zł.
Powiat Drawski już od kilku lat korzysta z możliwości pozyskania dofinansowania ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na poprawę infrastruktury sportowej. W ramach programu zrealizowano następujące projekty: wymieniono piłkochwyt, zamontowano elementy siłowni zewnętrznej, wymieniono okna i oświetlenie na sali gimnastycznej przy ZSP w Drawsku Pom., wymieniono oświetlenie na hali widowiskowo-sportowej przy ZSP w Złocieńcu.

Tekst: Aneta Kuszmar, Inspektor w Wydziale Edukacji