Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wyjątkowa matura
10-06-2020

Wyjątkowa matura

Data wydarzenia: 10-06-2020

Ósmy czerwca 2020 r. przeszedł do historii jako pierwszy dzień matury, na którą od ponad miesiąca czekali tegoroczni absolwenci.

Stan pandemii spowodował nie tylko przesunięcie egzaminów, ale także konieczność zachowania procedur bezpieczeństwa, równie istotnych jak procedury maturalne.
Matura potrwa do 29 czerwca br., a na wyniki trzeba poczekać do 11 sierpnia 2020 r. W obecnych egzaminach w szkołach Powiatu Drawskiego wzięło udział 202 tegorocznych absolwentów oraz 68 poprawiających wyniki z poprzednich lat, łącznie 270 zdających.
W pierwszym dniu egzaminów abiturienci zmierzyli się tradycyjnie z zadaniami z języka polskiego. Drugiego dnia rozwiązywali zadania z matematyki. Dziś egzamin z języka obcego.
Niezwykle ważne były przygotowania do matury, aby przebiegała w bezpieczny sposób. Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Część z nich należało wprowadzić obowiązkowo, m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali, konieczność ustawienia ławek w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp; obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł przed i po każdym egzaminie; konieczność korzystania przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych.
Organ prowadzący przekazał każdej placówce środki ochrony tj. płyn do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki jednorazowe.
Życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom jak najlepszych wyników!

 

Tekst: Joanna Mączkowska, nauczyciel ZSP w Kaliszu Pom., Aneta Kuszmar, inspektor w Wydziale Edukacji

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona