Matematyczne sukcesy
18-06-2020

Matematyczne sukcesy

Data wydarzenia: 18-06-2020

Matematyka to nauka dedukcyjna, której cel można określić jako badanie konsekwencji przyjętych założeń. Taką konsekwencją wykazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, którzy z sukcesami podsumowali matematycznie drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020

Od stycznia, pod opieką nauczycielek matematyki - zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, Danuty Stempień i Zyty Bogacz,  uczniowie brali udział w ogólnopolskich konkursach matematycznych zdobywając tytuły laureatów oraz wyróżnienia.
W konkursie KANGUR Matematyczny wyróżnienia zdobyli: Dominika Warec, Wojciech Pindor, Adrian Narowski. W Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS laureatami zostali: Szymon Dziadek i Jakub Pietroń, a dyplomy uznania otrzymali: Wojciech Pindor, Bartłomiej Tomaszewicz, Arkadiusz Wawruniak, Paulina Polewczak, Dominika Warec, Martyna Karpa, Adrian Narowski. W konkursie Nova Math w pierwszej dziesiątce w kraju uplasowali się: Dominika Warec, Urszula Sikora, Wojciech Pindor, Hubert Maćkowiak. Natomiast w konkursie „Bieg po Indeks 2020” Politechniki Koszalińskiej wystartowało troje uczniów: Dominika Warec, Zofia Burzyńska i Wojtek Pindor. Zdążyli przejść tylko pierwszy etap konkursu, bo z powodu pandemii COVID-19 edycję zawieszono. Tylko Wojtek z tej trójki może jeszcze w przyszłym roku spróbować ponownie podjąć to wyzwanie, ponieważ Dominika i Zosia są już absolwentkami.
Dyplomy i nagrody konkursowicze otrzymają dopiero we wrześniu.
- Gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy chcą podejmować trudne wyzwania, a rozwiązywanie tych problemów wielowymiarowo, sprawia im radość. To najlepsza satysfakcja dla każdego matematyka – podsumowała Katarzyna Witek, zastępca dyrektora kaliskiego zespołu szkół.

Tekst: Maciej Rydzewski dyrektor ZSP w Kaliszu Pom., Katarzyna Witek, wicedyrektor ZSP w Kaliszu Pom.