Niecodzienne zakończenie roku szkolnego
30-06-2020

Niecodzienne zakończenie roku szkolnego

Data wydarzenia: 30-06-2020

W dniu 26 czerwca 2020 r. w Inteligentnym Ogrodzie na dziedzińcu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa ograniczona została liczba zaproszonych gości. W uroczystości wzięli udział nauczyciele oraz wyjątkowo tylko ci uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania - średnią ocen co najmniej 4,75 lub sukcesy w konkursach i innych działaniach. Wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w maseczki ochronne oraz rękawiczki.
Zakończenie roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością Wicestarosta Mariusz Nagórski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Paweł Kulbacki, Przewodnicząca Rady Rodziców Elwira Poniecka oraz osoby zaangażowane w pomoc szkole, rodzice, pracownicy obsługi i administracji.
Uroczystość otworzył przemówieniem Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski, który pogratulował uczniom sukcesów, podkreślił szczególną rolę ich przewodników – nauczycieli i rodziców. Szczególne wyrazy uznania złożył Zastępcy Dyrektora Katarzynie Witek i Kierownik Internatu Jadwidze Czernidze. Docenił też znaczenie pracowników obsługi i administracji dla funkcjonowania szkoły. Podziękował za wsparcie i pomoc organowi prowadzącemu – Staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu Drawskiego, a także Burmistrzowi i Radzie Miasta Kalisz Pomorski oraz instytucjom i osobom współpracującym ze szkołą. Zaznaczył szczególną rolę rodziców w działaniach szkoły.
Następnie Dyrektor szkoły jako przewodniczący Kapituły wręczył honorowe tytuły i statuetki „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim” wyróżnionym osobom, państwu: Iwonie Faj, dr hab. Erykowi Krasuckiemu, Krzysztofowi Ignaszewskiemu i Danielowi Kubatowi. Wyróżniony został także profesor Jacek Radomski, który odbierze statuetkę w późniejszym terminie. Dzięki ich bezinteresownej pomocy, trwającej często wiele lat możliwy jest rozwój uczniów w różnych dziedzinach.
Po przemówieniach przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz tych, którzy brali udział w konkursach i zajęciach dodatkowych. Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni stypendiami Prezesa Rady Ministrów: Zuzanna Burger, Martyna Kocoń, Adrian Narowski oraz Tomasz Kuca. Wszyscy nagrodzeni otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pom.