Dyrektor KOWR z wizytą w Drawsku Pomorskim
28-07-2020

Dyrektor KOWR z wizytą w Drawsku Pomorskim

Data wydarzenia: 28-07-2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego z siedzibą w Koszalinie prowadzi na terenie powiatu drawskiego wiele spraw pomagających rolnikom i środowisku wiejskiemu.

Na zaproszenie Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli do siedziby starostwa w Drawsku przyjechał z roboczą wizytą dyr. Krzysztof Nieckarz. Poruszano tematy ew. zwolnienia z ogromnych kwot finansowych jakie nasz powiat jest zobowiązany przekazać dla KOWR za zajęcie ziemi rolniczej pod rozbudowę drogi powiatowej prowadzącej z Drawska Pomorskiego do Gudowa. Odcinek ten, to około 4,2 km przebiegający w większości przez pola rolników dzierżawiących grunty właśnie od KOWR. Z tytułu zajęcia części gruntu pod budowę drogi oraz wytyczonej w projekcie, szerokiej na 2 m ścieżki rowerowej należałoby zapłacić Ośrodkowi około 300 tysięcy złotych. Dzięki przychylności dyrekcji naszego KOWR i jego dyrektora, który w rozmowie ze starostą przekazał, że jest szansa na uniknięcie tej płatności, całość inwestycji nie powinna przekroczyć 10 mln.  Zadanie to będzie realizowane w 2021 wraz z gminą Drawsko Pomorskie, która pokryje połowę kosztów inwestycji. Projekt remontu drogi uzyskał także wsparcie wojewody z rządowego projektu Wsparcia Dróg Lokalnych w wysokości 33% wartości poprzetargowej.

Tekst
M. Nagórski