Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Goście z Litwy
19-08-2020

Goście z Litwy

Data wydarzenia: 19-08-2020

W dniach 10 – 16 sierpnia 2020 roku powiat drawski odwiedziła polska młodzież z rejonu (powiatu) Soleczniki na Litwie.

Reprezentowali oni Stowarzyszenie „Wspólnota Miłosierdzia Bożego” w Solecznikach. Przebywali pod opieką  Tadeusza Romanowskiego, radnego rejonowego i lokalnego działacza na rzecz młodzieży polskiej.
Tygodniowy pobyt  obfitował w różne atrakcje sportowo – kulturalne i duchowe. Młodzież spotkała się z władzami Powiatu: Urszulą Ptak – Przewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego,  Stanisławem Cybulą - Starostą  Drawskim, Mariuszem Nagórskim - Wicestarostą i Katarzyną Getką - Sekretarzem Powiatu; W programie wizyty znalazł się także wyjazd nad morze do Kołobrzegu, zwiedzanie Bornego Sulinowa (Wał Pomorski) oraz ,Dzikiej Zagrody” z żubrami i żbikami w Jabłonowie. Dzieci wzięły także udział  w mszach świętych w Skrzatuszu, Czaplinku, Kołobrzegu, Licheniu i Drawsku Pomorskim. Uczestniczyli również w spotkaniach ekumenicznych z ks. Tomaszem Szukalskim.
Podczas uroczystego pożegnalnego obiadu młodzież otrzymała upominki ufundowane przez Powiat Drawski, ZSP Czaplinek i Gminę Złocieniec.
Opiekun młodzieży, Tadeusz Romanowski, podziękował za miłe przyjęcie i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna, pełna wrażeń wizyta w naszym regionie.
 
Tekst: Jan Kubabski, Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona