Kolejne drogi powiatu drawskiego wyremontowane
14-09-2020

Kolejne drogi powiatu drawskiego wyremontowane

Data wydarzenia: 14-09-2020

10 września 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 1996Z na odcinku Żabin – Nowe Laski o długości 6,2 km oraz drogi powiatowej nr 1961Z ul. Gronowska w miejscowości Złocieniec.

Uroczystego otwarcia dokonał Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc. W uroczystości uczestniczył poseł na sejm RP Czesław Hoc, radny sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz oraz starosta drawski Stanisław Cybula, wicestarosta Mariusz Nagórski, etatowy członek zarządu Waldemar Włodarczyk, przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Barbara Głowacka, członek zarządu Powiatu Drawskiego Zbigniew Dudor oraz radny Rady Powiatu Drawskiego Marek Banaszek. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele gmin: Wójt Wierzchowa Jan Szewczyk, Przewodniczący Rady Gminy Wierzchowo Marek Mikulec, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, zastępca burmistrza Natan Fiutowski, radny Rady Gminy Złocieniec Roman Cyc, kierownik referatu rozwoju Tadeusz Sochacki. Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych reprezentował dyrektor Łukasz Maciejunas oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerczyna Daniel Grodziński, dyrektor Zarząd Dróg Powiatowych Zbigniew Kot i jego zastępca Karolina Szumowska.   Obecni również byli przedstawiciele firmy wykonawczej Pol-Dróg  Drawsko Pomorskie - prezes Daniel Paluch i Janusz Komorowski.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1996Z na odcinku Żabin – Nowe Laski o długości 6,2 km o łącznej wartości 5 545 158,30 zł dofinansowana była z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2 646 142,40 zł środków Gminy Wierzchowo w wysokości 840 000,00 zł oraz  Powiatu Drawskiego. Roboty drogowe polegały na wykonaniu poszerzenia nawierzchni drogowej do szerokości min. 5,50 m, wzmocnienie konstrukcji i wykonanie zatok autobusowych.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1961Z ul. Gronowska w Złocieńcu o łącznej długości 854 m wraz ze ścieżka rowerową, o wartości 2 535 309 zł dofinansowana była ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 547 439, zł, Gminy Złocieniec w wysokości 468 934,85 zł Powiatu Drawskiego w wysokości 468 934, 86 zł oraz Nadleśnictwa Złocieniec w wysokości 50 000,00 zł. Prace drogowe polegały na wykonaniu odcinka kanalizacji deszczowej, nowej wzmocnionej nawierzchni drogowej, nowych chodników oraz ścieżki rowerowej. Na odcinku 200 m wykonano oświetlenie drogowe.

Materiał filmowy  - Tomasz Jasyk, Magazyn Drawski

Tekst: Dyrekcja Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim