Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliscy licealiści najlepsi w „Olimpiadzie Solidarności”
21-09-2020

Kaliscy licealiści najlepsi w „Olimpiadzie Solidarności”

Data wydarzenia: 21-09-2020

Dwóch uczniów Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim: Wiktor Piwnicki i Dariusz Guz, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zwyciężyło w etapie wojewódzkim VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Konkurs odbył się 17 września 2020 r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Kaliscy licealiści byli najlepsi spośród uczniów z kilkunastu szkół średnich z województwa zachodniopomorskiego zajmując dwa pierwsze miejsca. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Piwnicki, a drugie Dariusz Guz.
Wiktor i Dariusz oraz uczeń z I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku, który zajął trzecie miejsce, tworzą drużynę z województwa zachodniopomorskiego. W finale ogólnopolskim, który odbędzie się w grudniu w Szczecinie powalczą o zwycięstwo. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Do rywalizacji wojewódzkich w 2020 r. przystąpiło 800 uczestników wyłonionych z blisko 3500 uczniów, którzy zgłosili się do etapu szkolnego konkursu. W pierwszych dwóch etapach uczniowie rozwiązywali test z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990. W trzecim etapie tworzą film lub prezentację na jeden z wybranych tematów.
Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce.
Gratulujemy kaliskim laureatom i życzymy sukcesu w finale.
 
Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona