Gudowo przez siedem stuleci
22-09-2020

Gudowo przez siedem stuleci

Data wydarzenia: 22-09-2020

Najnowsza książka Jarosława Leszczełowskiego „Gudowo przez siedem stuleci” trafiła do rąk Starosty Drawskiego i Burmistrza Drawska Pomorskiego. Znamy również termin spotkania autorskiego.

Autor książki Jarosław Leszczełowski oraz Jolanta Pluto Prądzyńska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim a jednocześnie wydawca nowej pozycji regionalnej, przekazali pierwsze egzemplarze nowej książki Staroście Drawskiemu – Panu Stanisławowi Cybuli oraz Burmistrzowi Drawska Pomorskiego – Panu Krzysztofowi Czerwińskiemu.
Bez wsparcia dwóch lokalnych samorządów gminy Drawsko Pomorskie i powiatu drawskiego, wydanie tej książki byłoby o wiele trudniejsze – mówi dyrektor drawskiej instytucji kultury – przekazując wspólnie z autorem książkę władzom samorządowym. Chcieliśmy podziękować za zaufanie.
Książki do władz samorządów trafiły już w piątek (18 września br.). W trakcie spotkań zarówno Starosta, jak i Burmistrz  z zainteresowaniem zaglądali do nowej publikacji pytając autora o kulisy jej postania. Jarosław Leszczełowski chętnie opowiadał o spotkaniach z mieszkańcami i o zbieraniu materiałów zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

W trakcie spotkania z Burmistrzem Drawska Pomorskiego, w którym brał udział również Zastępca  Burmistrza Ireneusz Kabat, ustalony został termin spotkania autorskiego. Odbędzie się ono 16 października 2020r. w godzinach popołudniowych.
Szczegóły wydarzenia Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim przekaże wkrótce.

Tekst:
Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim