Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uczniowie z Kalisza Pom. wyznaczali trasy statków
30-09-2020

Uczniowie z Kalisza Pom. wyznaczali trasy statków

Data wydarzenia: 30-09-2020

Uczniowie z 4 klasy informatycznej z Kalisza Pomorskiego udali się na Akademię Morską w Szczecinie w celu odbycia kursu „Praktycznego zastosowania informatyki na przykładzie nawigacji morskiej” realizowane jest z projektu w ramach Kontraktu Samorządowego Strefa Centralna.

Kaliscy informatycy z klasy 4 ti pod opieką pani Martyny Pacześnej oraz pani Jadwigi Czernigi w dniach 17 i 24 września 2020r. udali się na Akademię Morską w Szczecinie w celu odbycia kursu „Praktycznego zastosowania informatyki na przykładzie nawigacji morskiej”.
Zajęcia są realizowane w ramach projektu: „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.
Podczas zajęć wykorzystano szkolne laptopy, na których wcześniej zainstalowano program Transas ECDIS Demo. Uczniowie uczyli się między innymi jak wyznaczyć trasę statku w tejże aplikacji, a także dowiedzieli się o podstawach samej nawigacji od strony teoretycznej, szczególnie dużo poznali fizycznych i geograficznych szczegółów takich jak dodawanie wektorów prędkości fal, wiatru i statku oraz jak działają prądy morskie.
Wykładowcy pan mgr inż. kpt. ż. w. Remigiusz Dzikowski oraz pan dr inż. kpt. ż. w. Mirosław Wielgosz przybliżyli im pracę nawigatora na statku; jak to wygląda, jakich kwalifikacji do tego potrzeba i ile można zarobić pracując w ten sposób.
 
Wyrazy podziękowania kierujemy do wykładowców ale również do Prodziekana ds. Kształcenia pana dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego z Akademii Morskiej.
 
 
Biuro projektu:
Wydział Inwestycji
Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim
Pl. E. Orzeszkowej 3, Drawsko Pomorskie
 
Projekt „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego” realizowany przez Powiat Drawski, dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020,
Działanie 8.9 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego w ramach Kontraktów Samorządowych.
 
 
Magdalena Światowa, kl. 4ti,
Technikum w ZS w Kaliszu Pomorskim/
Anna Hnatkowska Inspektor w Wydziale Inwestycji
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona