Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Złoty medal ucznia kaliskiego technikum!
05-10-2020

Złoty medal ucznia kaliskiego technikum!

Data wydarzenia: 05-10-2020

W dniach od 26 do 27 września 2020 r. w okolicach Stuttgartu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w radioorientacji sportowej, w których uczeń klasy trzeciej Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia zdobył złoty medal.

Radioorientacja sportowa jest to dyscyplina, która łączy umiejętności biegu na orientację oraz umiejętność posługiwania się odbiornikiem radiowym, dzięki któremu podczas biegu zawodnicy dowiadują się gdzie znajdują się ukryte w terenie punkty kontrolne. Podczas mistrzostw odbyły się dwa biegi klasyczne w konkurencjach 2m (144MHz) oraz 80m (3,5MHz). W zawodach brało udział ponad 90 zawodników z Niemiec, Czech, Słowacji, Szwajcarii i Polski. 
 
Uczeń klasy trzeciej Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia po zaciętej walce z rywalami oraz bardzo trudnym terenem i pogodą zajął  w poszczególnych konkurencjach odpowiednio I i V miejsce, w kategorii wiekowej M19. Tym samym został złotym medalistą Mistrzostw w konkurencji 2m.
 
W październiku Mateusz startuje w VI Mistrzostwach Wałcza, XVI Mistrzostwach Powiatu Wałeckiego oraz w XXVII Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację. Przygotowuje się również do Mistrzostw Świata w Radioorientacji Sportowej, które odbędą się w następnym roku w Serbii.
 
Gratulujemy Mateuszowi i trzymamy kciuki za następne sukcesy!
 
 
Tekst: Renata Effenberg – Nawrot, nauczycielka z ZS w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona