Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie wolontariuszy
05-10-2020

Spotkanie wolontariuszy

Data wydarzenia: 05-10-2020

W dniu 1 października 2020 roku w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim, odbyło się spotkanie wolontariuszy. Oprócz młodzieży i opiekunki wolontariuszy pedagoga Anny Józiak uczestniczyli w nim: Andrzej Stec, koordynator Regionu Szlachetnej Paczki, Wiesława Minkiewicz, lider Rejonu Szlachetnej Paczki w Kaliszu Pomorskim i Grażyna Kowalska, wolontariuszka z Kalisza Pomorskiego.

Podczas spotkania wolontariusze poznali założenia i cele realizacji ogólnopolskiego projektu społecznego organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Młodzi społecznicy dowiedzieli się jak wygląda praca wolontariusza i jakie działania należy podjąć, w celu utworzenia sztabu Szlachetnej Paczki.
W drugiej części spotkania wolontariuszka z klasy 3b liceum, Klaudia Worach, działająca w Fundacji ,,Pomaganie jest proste”z Krakowa, przedstawiła harmonogram działań, na rok szkolny 2020/2021. Uczennica zwróciła szczególną uwagę na możliwość zorganizowania dla kaliskich wolontariuszy darmowych szkoleń w ramach współpracy z Fundacją. Głównym celem doskonalenia uczniów będzie nabycie wiadomości i umiejętności z zakresu komunikacji, nabycie umiejętności społecznych i kształtowanie relacji interpersonalnych.
Szczegóły akcji Szlachetna Paczka znajdują się na stornie www.szlachetnapaczka.pl. Warto już teraz się zarejestrować i zgłosić swój udział w akcji.
Zachęcamy do współpracy!
 
 
Tekst: Anna Józiak, opiekunka wolontariuszy w ZS w Kaliszu Pomorskim

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona