Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nauczyciele w projekcie MEN – „Lekcja: Enter – świat nowej edukacji”
07-10-2020

Nauczyciele w projekcie MEN – „Lekcja: Enter – świat nowej edukacji”

Data wydarzenia: 07-10-2020

Dyrektor i kadra pedagogiczna z Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa rozpoczynają realizację projektu „Lekcja: Enter – Świat Nowej Edukacji” rekomendowanego przez MEN, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego będą się szkolić z doskonalenia kompetencji cyfrowych.

Podczas bezpłatnych szkoleń, składających się z 8. modułów, nauczyciele będą podnosić swoje kompetencje w zakresie korzystania z e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych (w tym na platformie epodreczniki.pl), a także rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności z metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne. 
Projekt będzie realizowany w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli, w roku szkolnym 2020/2021. Pod ich kierunkiem kompetencje cyfrowe będą zdobywali i pogłębiali uczniowie, korzystając z nowych zasobów i narządzi edukacyjnych. Szkolenie kadry pedagogicznej ma na celu otwieranie drogi dla młodzieży do świata nowej edukacji, by nauka była dla niej przyjemnością, a nie przymusem.
 
Tekst: Beata Miszewska-Kozłowska, dyrektor ZS w Złocieńcu
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona