Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jak przemawiać, by nas słuchano?
12-10-2020

Jak przemawiać, by nas słuchano?

Data wydarzenia: 12-10-2020

We wtorek 6 października 2020 r. uczniowie z klas trzecich kaliskiego liceum wzięli udział w warsztatach dotyczących retoryki. Zajęcia poprowadził Henryk Heropolitański, dziennikarz regionalnych telewizji, lektor i rzecznik prasowy związany z wieloma znanymi instytucjami.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób przemawiać, by słuchaczy zainteresować. Takie wskazówki okazały się bardzo przydatne maturzystom. Od wielu lat egzamin ustny z języka polskiego spędza im sen z powiek. Dzięki przekazanej wiedzy licealiści poczuli się o wiele pewniej i z nadzieją patrzą w maturalną przyszłość.
 
Zajęcia pomogły młodzieży doszlifować zdobyte umiejętności w zakresie wystąpień publicznych. Prowadzący przekonywał słuchaczy, by zwrócili uwagę na mowę ciała, ponieważ postawa mówcy zasadniczo wpływa na reakcję odbiorcy. Niby to oczywiste, jednak często się o tym zapomina.
 
 -  Uwagi przekazane przez pana Heropolitańskiego z pewnością pomogą mi opanować stres oraz zbudować logiczną i spójną wypowiedź. Zarówno podczas egzaminu ustnego jak i innych publicznych wystąpień - komentowała Amelia Ciosmak, uczennica klasy III „a”. 
 
Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych”. Jednym z partnerów projektu opracowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Miejską i Powiatową BibliotekęPubliczną im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim jest ZS w Kaliszu Pomorskim
 
Tegoroczni maturzyści serdecznie dziękują Aleksandrze Radeckiej za zaangażowanie w organizację kolejnych ciekawych wykładów i warsztatów, dotyczących naszego ojczystego języka. 
 
Tekst: Adriana Cybulska, uczennica ZS w Kaliszu Pom. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona