Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Super Powiat – to MY!
13-10-2020

Super Powiat – to MY!

Data wydarzenia: 13-10-2020

W dniach 28-30 września br. w Ossie podczas uroczystej gali będącej częścią XXVI Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich starosta drawski Stanisław Cybula odebrał statuetkę oraz pamiątkowy dyplom za zajęcie przez Powiat Drawski III miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii powiaty do 60 tysięcy mieszkańców.

Miłym zaskoczeniem było przyznanie  przez ekspertów ZPP  naszemu powiatowi honorowego tytułu i statuetki SUPER POWIAT.
W wieloletniej historii rankingu ZPP Powiat Drawski trzykrotnie zajmował I miejsce. Było to w 2012 r.,  2013 r.  i  2014 r. Natomiast w  2015 r. Powiat Drawskie uplasował się na II miejscu.
Będąc w czołówce nie zwalniamy tempa. Z jeszcze większą starannością realizujemy wytyczane cele, tak aby w tegorocznej edycji rankingu zająć co najmniej III miejsce.  Jednak szczerze marzy nam się  I miejsce w swojej kategorii.

Dla przypomnienia - Ranking Gmin i Powiatów ZPP oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest on jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Formuła rankingu wciąż się rozwija. Przybywa podmiotów, które chcą pochwalić się swoimi działaniami. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło - przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. Każdy z internautów może sprawdzić, na jakim pułapie był, a także, gdzie obecnie znajduje się dany samorząd.
Szczegółowa lista laureatów: www.zpp.pl
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu ze Starostą.
 
 
Tekst:
Agnieszka Brzeźniakiewicz
Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona