Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odkrywanie historii ukrytej w ziemi - projekt trwa
14-10-2020

Odkrywanie historii ukrytej w ziemi - projekt trwa

Data wydarzenia: 14-10-2020

W miniony weekend w powiecie drawskim ,Stowarzyszenie Historyczno Kulturalne TEMPELBURG z Czaplinka rozpoczęło realizację projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, dofinansowanego w ramach programu ‘’Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’ realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

W kilku miejscowościach przeprowadziliśmy szkolenia z obsługi sprzętu detektorystycznego, zapoznaliśmy młodzież z obowiązującym prawem dot. poszukiwań , opowiedzieliśmy także o naszej pasji jaką jest działalność w komandorii Tempelburg założonej przez zakon templariuszy. Były konkursy, prezentacje, dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników. Celem tych działań jest zainteresowanie dzieci i młodzieży historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości, podobnie jak było to i u nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań ‘’okruchów historii’’
Spotkania te mają charakter edukacyjny.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie gospodarzom miejsc które odwiedziliśmy. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.
Projekt będziemy kontynuowali. Przed nami m.in. wizyty w Kaliszu Pomorskim oraz w Czaplinku.
 
Tekst:
Mariusz Kapczuk,
Prezes SHK Tempelburg
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona