Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim
15-10-2020

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim

Data wydarzenia: 15-10-2020

14 października to od wielu lat Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. W tym roku, ze względu na wyjątkowo trudną sytuację epidemiczną, w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim obchody święta były ograniczone do minimum. Niemniej jednak wielką i niezwykle miłą niespodzianką były życzenia dla każdego nauczyciela przygotowane i wręczane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów.

Odbyły się także spotkania pracowników administracji i obsługi oraz nauczycieli z dyrekcją, podczas którego wręczone zostały nagrody i listy gratulacyjne. Dyrektor Maciej Rydzewski pogratulował szczególnie nauczycielom, którzy zostali odznaczeni przez władze oświatowe i państwowe, a takich osób było w tym roku w kaliskim liceum i technikum szczególnie dużo: dyrektor Maciej Rydzewski został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Mirosława Kacperska Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę zostali wyróżnieni: zastępca dyrektora Katarzyna Witek, która otrzymała również Nagrodę Starosty Drawskiego oraz Adam Stąporek, Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę: Emilia Grabowska – Grządziel, Anna Józiak,  Joanna Mączkowska i Paweł Łuczko. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Emilia Grabowska – Grządziel, Ania Józiak, Joanna Mączkowska, Danuta Stempień i Renata Effenberg-Nawrot. Iwona Szczęsna, pracownik kuchni szkolnej, została odznaczona Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.
Dyrektor przekazał także życzenia, które z okazji Dnia Edukacji Narodowej wpłynęły do szkoły od zaprzyjaźnionych i współpracujących osób i instytucji.
Nauczyciele podziękowali bukietami kwiatów dyrektorowi Maciejowi Rydzewskiemu i zastępcy dyrektora Katarzynie Witek za stworzenie wspaniałej atmosfery pracy, doskonałych warunków, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa w tych trudnych momentach. Pracownicy internatu złożyli życzenia i podziękowania na ręce kierownik Jadwigi Czernigi.
Uśmiechy na twarzach wywołał występ uczennicy klasy drugiej Hani Bruzi z grupy teatralnej „Klepsydra”, która przepiękną grą na skrzypcach zachwyciła wszystkich obecnych na uroczystości.
 
Tekst: Grażyna Czerner, nauczycielka ZS w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona